karnozyna

Przyjazna dla środowiska synteza l-karnozyny w metabolikach

Karnozyna, uniwersalne narzędzie natury do ochrony białek, została stworzona przez ewolucję, aby kontrolować wiele czynników, które współdziałają w degradacji białek w organizmie. Chemiczne reakcje czytaj więcej »

obrazy na płótnie

Obrazy na płótnie - znakomity element dekoracyjny dla każdego wnętrza

Obrazy malowane ręcznie na płótnie stanowią świetną dekorację do każdej typu wnętrza. Dzięki tego rodzaju produktom każda ściana nabierze bardziej oryginalnego i wyrazistego wyglądu. Obecnie na naszy czytaj więcej »

Taśma z nadrukiem

Taśma z nadrukiem - ważny element reklamowy

Taśmy pakowe służą do konkretnego celu. Jak sama nazwa wskazuje, opakowuje się nimi różnego rodzaju przesyłki, dzięki czemu mogą one dotrzeć do odbiorcy bez żadnego uszkodzenia. Coraz większą popular czytaj więcej »

architekci WNęTRZ

Wyposażenie architekta

Jeżeli już jakiś architekt ma działać na terenie naszej nieruchomości to musi mieć dostępne odpowiednie urządzenia i akcesoria. Nie dziś wiadomo, że będą wykorzystywali nowoczesne oprogramowanie. T czytaj więcej »

pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron to jakość sama w sobie

Ilość wyszukiwań pod daną frazę w przeglądarkach internetowych jest niewyobrażalnie duża, a jednak na czele listy ukazującej się w wynikach ukazują się przez pewien przynajmniej czas jedne wybrane st czytaj więcej »

 

Przyjazna dla środowiska synteza l-karnozyny w metabolikach

karnozyna

Karnozyna, uniwersalne narzędzie natury do ochrony białek, została stworzona przez ewolucję, aby kontrolować wiele czynników, które współdziałają w degradacji białek w organizmie.

Chemiczne reakcje uboczne, które niszczą biologiczną strukturę i funkcje podczas starzenia się, wynikają z toksycznego działania najbardziej podstawowych elementów chemii organizmu - tlenu, cukru, lipidów i niezbędnych metali. Nie możemy żyć bez tych elementów biochemicznych, ale nauka o żywieniu daje nam obecnie wiedzę, która pomoże nam lepiej kontrolować efekty uboczne.

Białka nie są jedynymi cząsteczkami, które ulegają denaturacji w wyniku karbonylacji - dotyczy to również fosfolipidów. Karbonylacja fosfolipidów uszkadza przede wszystkim centralny i obwodowy układ nerwowy, prowadząc do problemów z pamięcią i innego pogorszenia zdolności poznawczych.

Ponieważ HTTPS://KARNOZYNA.COM/ karnozyna również zwalcza karbonylację fosfolipidów, ten dipeptyd jest fantastycznym neuroprotektorem.

W sporcie i kulturystyce karnozyna bierze udział w procesie detoksykacji reaktywnych aldehydów pochodzących z peroksydacji lipidów, które rozwijają się w mięśniach szkieletowych podczas wysiłku fizycznego. Karnozyna chroni więc mięśnie szkieletowe przed urazami, zwiększa siłę mięśni i przyspiesza regenerację po wyczerpującym treningu.

Karnozyna to najważniejszy nowy suplement diety o działaniu przeciwstarzeniowym

Karnozyna ma szansę stać się najważniejszym nowym suplementem diety o działaniu przeciwstarzeniowym na rynku. Jest to naturalnie występujący aminokwas, który został odkryty ponad 100 lat temu.

Chociaż od wielu lat jest stosowana w Rosji, jej specyficzne działanie przeciwstarzeniowe przyciągnęło ostatnio uwagę zachodnich badaczy.

Karnozyna jest zwykle oferowana w kapsułkach. Nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych i można ją przyjmować z innymi suplementami.

L-Karnozyna - nauki farmaceutyczne i biochemia

Karnozyna to w 100% naturalna substancja, tzw. dipetyd, który składa się z dwóch aminokwasów (ß-alanyl-L-histydyna). Często nazywana jest neuropeptydem ze względu na swoje właściwości chroniące mózg.

Karnozyna występuje naturalnie w zdrowych mięśniach, sercu, mózgu, wątrobie, nerkach i innych tkankach. Mięśnie zawierają około 20 μmol/g suchej masy. Im więcej karnozyny zawiera mięso, tym dłuższa jest jego trwałość, ponieważ karnozyna - fantastyczny antyoksydant - zapobiega jełczeniu.

Karnozyna działa wspólnie z innymi biologicznymi antyoksydantami, np. witaminą E i witaminą C, cynkiem i selenem, zmniejszając ich zużycie w tkankach. Osoby z niewielkim niedoborem witaminy E spożywają więcej karnozyny niż normalnie. Podkreśla się, że duża część populacji cierpi na niedobór witaminy E, co zostało udowodnione w światowych badaniach epidemiologicznych.

W organizmie człowieka enzym syntetazy karnozyny tworzy karnozynę z aminokwasów alaniny i histydyny. Reakcja ta zachodzi głównie w mózgu i mięśniach.

dobra karnozyna

Inna grupa enzymów, zwanych dipeptydazami lub karnozynami, dezaktywuje karnozynę we krwi i innych tkankach.

Mięso jest głównym źródłem pokarmowym karnozyny. Duże dawki karnozyny są konieczne dla uzyskania efektu terapeutycznego, ponieważ organizm naturalnie rozkłada karnozynę poprzez enzym karnozynazę. Spożycie karnozyny z pożywienia wynosi od 30 do 70% (w zależności od ilości różnych aminokwasów w mięsie), spożycie czystej L-karnozyny jest wyższe niż 70%.

Znaczna część pobrania ma miejsce w jelicie cienkim (w jelicie czczym, ale nie w krętym). Karnozyna jest transportowana z krwi do mięśni, mózgu i innych tkanek. Ludzkie osocze nie zawiera mierzalnych ilości karnozyny - innymi słowy, ewentualny niedobór nie może być stwierdzony badaniem krwi.

Natomiast osocze koni zawiera ponad 100 µmol/l karnozyny. W wyniku urazów mięśni jej ilość w osoczu wzrasta, a oznaczenie karnozyny w osoczu może być wykorzystane do diagnozowania urazów mięśni.